Aslan Kral – The Lion King Sansürsüz Full İndir

Aslan Kral – The Lion King Sansürsüz Full İndir
Sansürsüz Türkçe Full indir

Filmin İsmi: Aslan Kral – The Lion King

Filmin Türü: Aile, Animasyon, Dram, Macera

Filmin Yılı: 2020 – ABD

IMDB: 7.0

Filmin Yönetmeni: Jon Favreau

Filmin Oyuncuları: Irene Mecchi, Jeff Nathanson, Jonathan Roberts, Linda Woolverton

Filmin Süresi: 118 Dakika

Aslan Kral – The Lion King Fragman İzle

Aslan Kral – The Lion King Özet ve Detaylar

Aslan Kral – The Lion King filminde; Simon, Mufasa’nın oğlu ve Gurur diyarını gelecek kral adayıdır. Mufasa oğlu Simon’a etrafı tanıtırken, gölge kayalıklarının öbür tarafına geçmemesini tembih eder. Mufasa’nın kardeşi Scar, krallığın başına geçmek istemektedir. Bu yüzden yeni kral adayı Simon’u ortadan kaldırmak istemektedir. Scar, Simon’u kandırarak yasak bölgeye gitmesini ister. Simon yanına Nala’yı da alarak yasak bölgeye giderler. Yasak bölgede sırtlanlar bulunmaktadır. Kral Mufasa, çevreye ve diğer hayvanlara aşırı zarar veren, sırtlanları buraya sürmüştür. Sırtlanlar mekanlarına gelen iki yavru aslanı akşam yemeği olarak görürler. Tam onlara saldıracakları sırada Mufasa yetişerek onları kurtarır.

Aslan Kral – The Lion King filminde; Scar ve sırtlanların planı başarısız olmuştur. Scar, sırtlanlarla yeni bir plan yapar. Bu plan başarılı olursa, Simon ve Kral Mufasa ölecek, Scar’da yeni kral olacaktır. Scar planı doğrultusunda Simon’u kandırarak vadiye sokar. Sırtlanlar diğer hayvanları korkutarak vadiye yönlendirir. Korkan hayvanlar vadide delicisine koşmaktadır. Simon bu hayvanların arasında kalır. Mufasa, Simon’u kurtarmak için vadiye gelir. Mufasa, Simon’u kurtarmayı başarır. Kendisi de kayalıklara tutunarak yukarıya doğru çıkar. Tam düzlüğe çıkacağı sırada Scar, onu aşağıya iterek ölmesini sağlar.

Aslan Kral – The Lion King filminde; Scar bu ölüm olayından Simon’un kendini suçlu hissetmesini sağlar. Onun buralardan gitmesi gerektiğini söyler. Simon oradan ayrılırken, scar sırtlanlara onu öldürmelerini söyler. Sırtlanlar, Simon’u kovalamaya başlarlar. Simon kayalıklardan aşağıya düşünce öldü diye peşini bırakırlar. Fakat Simon kayalıklardaki ağaca tutunarak kurtulmuştur. Simon uzaklara doğru yola çıkar. Yolda çok bitkin düştüğü bir sırada, akbabalar başına üşüşür. Simon’u akbabalardan yaban domuzu Pumbaa ve küçük arkadaşı Timon kurtarır. Simon yen arkadaşları ile onların mekanında yaşamaya başlamıştır. Bu arada Scar yeni ortakları sırtlanlar ile Gurur diyarını talan etmiş, orada döngü içinde yaşayan hayvanların kaçmasını sağlamışlardır. Diğer aslanlar bu durumdan rahatsız olsa da, krallarına karşı gelmemektedirler.

Aslan Kral – The Lion King filminde; Nala yardım bulabilmek için oradan ayrılır. Gittiği yerde Simon ile karşılaşır. Simon’un geri dönüp kral olmasını ister. Simon kral olmak istemediğini, burada hayatından memnun olduğunu söyler. Nala, Simon’u ikna edemeyince oradan ayrılır. Simon’un yaşadığını öğrenen maymun, onu geri dönmeye ikna eder. Simon ile beraber yeni dostları da dönmeye karar verirler. Simon, Kral Scar’ı devirebilecek mi? Babasının ölümünden kendisinin sorumlu olmadığı ortaya çıkacak mı? Sırtlanlarla nasıl başa çıkacaklar? Bu sorulara cevap bulabilmek için, Aslan Kral – The Lion King filmini izlemeniz öneririm. İyi seyirler…

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Aslan Kral – The Lion King Filminden Kareler

Aslan Kral - The Lion King Sansürsüz 4K İndir

Aslan Kral - The Lion King Sansürsüz 4K İndir

Aslan Kral - The Lion King Sansürsüz 4K İndir

 Benzer Filmler

Automata Filmi Sansürsüz Full İndir
Jurassic Attack – Dinazor Saldırısı Sansürsüz Full İndir
Dolittle Sansürsüz Full İndir
Dağ 2 Filmi Sansürsüz Full İndir