Automata Filmi Sansürsüz İndir

Automata Filmi Sansürsüz İndir
Sansürsüz Türkçe Full indir

Filmin İsmi: Automata

Filmin Türü: Bilim Kurgu, Gerilim

Filmin Yılı: 2014 – İspanya, Bulgaristan, ABD, Kanada

IMDB: 6.1

Filmin Yönetmeni: Gabe Ibáñez

Filmin Oyuncuları: Antonio Banderas, Birgitte Hjort Sørensen, Dylan McDermott, Robert Forster, Tim McInnerny, Melanie Griffith

Filmin Süresi: 109 Dakika

Automata Filmi Fragman İzle

Automata Filmi Özet ve Detaylar

Kısaca insanların çağının bittiği ve robotların çağının başlangıcı olduğunu söyleyebileceğimiz bir dönemi hikayeleştirerek bizlere sunmaya çalışan Automata, yaşadığımız yıl olan 2020 yılından çok da fazla uzak olmadığı rahatlıkla söyleyebileceğimiz 2044 yılında geçmektedir. Filme göre dünya belirtilen yılda harabe ve çöplüğe dönmüş ve şu anki kadar insan nüfusu bulunmamaktadır. Fakat bununla birlikte insanlara hizmet etmesi ve insanların işlerini yapması için robotlar geliştirilmiştir. Bu robotların yazılımsal açıdan ilk kuralları ise herhangi bir canlıya zarar vermemek ve kendi türünden birini veya kendisini hiçbir şekilde değiştirmemek, tamir etmemektir. İkinci kural ise birinci kuralın asla değiştirilemeyeceği veya silinemeyeceğidir. Automata filminde, filmin başrol oyuncularından olan Antonio Banderas tarafından canlandırılan bu robotlardan sorumlu sigortacı Jacq Vaucan robotlar için değiştirilmez kuralın aksine kendisini değiştiren ve tamir eden bir robota rastlar. Automata da bu rastlantıdan sonra olanları konu eden bir 109 dakikalık bir gerilim, aksiyon ve macera dolu hikayeyi izleyiciyle buluşturur.

Gerek senaryosu açısından gerekse de sahne efektleri açısından uluslararası alanda herhangi bir ödüle ulaşamamış Automata, uluslararası dizi ve film değerlendirme ve arşiv otoritesi olarak kabul edilen IMDB üzerinde 52.913 kullanıcı tarafından puanlanan sistemde 10 puan üzerinden 6.1 puan almayı başarmıştır. Her ne kadar filmin bu kadar düşük puan aldığını görsek de, Automata’nın senaryosu, kurgusu, oyuncularının başarısı ve sahne efektlerinin bu puanı hak etmediğini çok rahatlıkla ve içtenlikle söyleyebiliriz. Her ne kadar bir uluslararası ödül elde edilememiş olsa da Automata’nın Goya En İyi Ses Ödülü adaylığı olduğunu da belirtmek gerekir düşüncesindeyiz.

Altın küre ödüllü ve daha önce Oscar ödülüne aday gösterilmiş olan Melanie Griffith başta olmak üzere Antonio Banderas, Birgitte Hjort Sørensen, Dylan McDermott, Robert Forster, Tim McInnerny neredeyse tüm yıldızlara sahip oyuncu kadrosu, muhteşem senaryosu ile hissettiğiniz distopik kurgu, bu kurgunun oyuncularla olan uyumu ve daha da önemlisi sahnelerinde kullanılan efektlerin ve görüntü kalitesinin muazzamlığı 2014 yılı bilim kurgu filmi için mükemmelin ötesinde olduğu aşikar olan Automata, bilim kurgu ve özellikle distopya hayranlarının muhakkak izlemesi gereken veya en azından izleme listesinde bulunması gereken filmler arasında yer almaktadır.

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Automata Filminden Kareler

Automata Filmi Sansürsüz 4K İndir

Automata Filmi Sansürsüz 4K İndir

Automata Filmi Sansürsüz 4K İndirBenzer Filmler

Kendi Yolumda Sansürsüz Full İndir
Hababam Sınıfı Yaz Oyunları Sansürsüz Full İndir
Bartkowiak Sansürsüz Full İndir
Kingdom: Ashin of the North Sansürsüz Full İndir