Hesaplaşma – The Reckoning Sansürsüz Full İndir

Hesaplaşma – The Reckoning Sansürsüz Full İndir
Sansürsüz Türkçe Full indir

Filmin İsmi: Hesaplaşma – The Reckoning

Filmin Türü: Dram, Korku

Filmin Yılı: 2021 – İngiltere

IMDB: 4.7

Filmin Yönetmeni: Neil Marshall

Filmin Oyuncuları: Charlotte Kirk, Ian Whyte, Joe Anderson, Sean Pertwee, Steven Waddington

Filmin Süresi: 111 Dakika

Hesaplaşma – The Reckoning Fragman İzle

Hesaplaşma – The Reckoning Özet ve Detaylar

Leonora ve Joseph mutlu bir evlilikleri olan bir çifttir. 1600’lerin İngiltere’sinde geçen filmde dünyaya veba salgını korku salmaktadır. Bu sırada cadılığa olan halk tepkisi çoğalmıştır ve batıl inanç tüm dünyada hüküm sürmektedir. Hatta devletler Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da cadılara karşı ‘cadı avcıları’ görevlendirmiştir. O kadar fazla yetkiler verilmiştir ki bu cadı avcıları cadı olduklarından şüphelendikleri insanları tutup cadı olduklarını zorla itiraf ettirene dek işkence edebilmektedirler. Bu sırada Joseph kaderin cilvesiyle vebaya kapılmıştır ve ikilinin hayatı bir anda alt üst olur. Joseph hastalığın karısı Leonora ve biricik çocuklarına geçmemesi için kendini asarak öldürür. Daha sonrasında dul kalan Leonora’nın artık hayata kendi başına devam etmesi gerekmektedir. Tek başına çocuğuyla bu kötü dünyada yapa yalnız kalan Leonora bu sırada yaşadığı evin sahibiyle bir tartışma yaşayacaktır.

İlk başta evin kirasını ister aradan birkaç gün geçince Leonora kirasını tamamlar ve ona verir ancak ev sahibinin daha kirli düşünceleri vardır ve ödemeyi başka şekilde de alabileceğine dair bir öneride bulunur. Buna karşı çıkan Leonora’yı tüm halka cadı olarak adleder ve cadı avcılarından birinden yardım ister. Hiçbir suçu olmamasına rağmen cadı avcısı Leonora’ya işkence yapmaya başlar. Eğer suçunu itiraf ederse onu idam edeceklerdir ve her şeyin başında bu cadı avcısı Leonora’ya ‘Hangimizin iradesinin daha güçlü olacağını göreceğiz’ der. Tüm bunlara rağmen kendisi ve çocuğu için bu suçlamaları bütün bu eziyet ve işkencelere rağmen kabul etmemesi gerektiğinin farkındadır. Bir yolunu bulup oradan kaçmalı ve çocuğunu güvende tutmalıdır. Sadece fiziksel değil aynı zamanda psikolojik de bir şiddet görecek olan Leonora hücrede tanıştığı bir çocuğu cadı olmadığına ikna etmeli ve oradan kaçış biletini almalıdır.

The Reckoning filmi 30 nisan 2021’de vizyona girmesi planlanan bir tarih ve korku filmidir. Tamamen gerçek olaylardan esinlenilerek yapımı tamamlanan filmin senaryosunu Charlotte Kirk ve Edward Evers-Swindell yazarken yönetmen koltuğunda oturan isim Neil Marshall. Başarılı film Lonely Wolf: London International Film Festival’de 40 dalda aday olarak gösterilirken bunların 11’ini kazanmayı başardı.

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Hesaplaşma – The Reckoning Filminden Kareler

Hesaplaşma - The Reckoning Sansürsüz Full İndir

Hesaplaşma - The Reckoning Sansürsüz Full İndir

Hesaplaşma - The Reckoning Sansürsüz Full İndir

 Benzer Filmler

Ambulans (Ambulance) Sansürsüz Full İndir
The Batman Sansürsüz Full İndir
The Gray Man Sansürsüz Full İndir
Çember: Ölüm Bizi Ayırana Kadar Sansürsüz Full İndir

Yorumlar